Autor:

Vyloučení: 4:3 + Morkes (RK) trest OK

Střely: 38:31

Úspěšnost zákroků: TOMAN: 96,77% - JANCO (HOST): 89,47%

Branky MEDVĚDI: 8. Taláb J., 13. Dvořák (Zecha, Staněk), 24. Taláb J. (Dvořák), 48. Diblík

Branka RYCHNOV: 16. Motalík (Resler)

Komentář HC Medvědi Rokytnice - Miroslav Rücker:
Po druhé v historii Městské hokejové ligy jsme se dostali do finále.
Opět jsme sehráli velmi vyrovnané utkání. Tentokrát jsme ovšem slavili historicky první vítězství v lize. Jsme rádi, že to jak jsme se prezentovali celou sezonu jsme přenesli do posledního utkání. A to je kolektivní výkon podpořený celou partou jak na ledě tak mimo led. Vedení soutěže děkujeme za roční náročnou práci a těšíme se na další ročník ligy.

Komentář HC Rychnov - Michael Resler:
Závěr soutěže nás nezastihl v dobré formě. Zranění hráčů, brankářů, atd..., ale na to se historie neptá. Myslím, že finále mělo důstojný průběh. Můžeme lamentovan nad některými rozhodnutími rozhodčích, ale více gólů dali Medvědi, více chtěli a bojovali tak, jak jim bylo jen dovoleno a dali více branek, což je rozhodující. My jsme jim napomohli hned v 8. minutě ideálním námazem a tím Pepa Taláb nepohrdl a výstavní bombou překonal Romana Janca - 1:0. Ve 13. minutě si Medvědi vytvořili u naší branky tlak a ten korunoval šťastnou brankou Vašek Dvořák - 2:0. V 16. minutě jsme se konečně prosadili Janem Motalíkem a na několik minut si vytvořili i tlak - 2:1. Zabrzdilo nás ale přísné vyloučení, které potrestal od modré opět Josef Taláb - 3:1. Pak už se střídaly šance na obou stranách a pojistku výsledku dal definitivně od modré ve 48. minutě Tomáš Diblík. Zbytek zápasu si Medvědi už zkušeně pohlídali a zaslouženě dokráčeli za vítězstvím a prventsvím v soutěži. Před jejich výkonem smekáme a uznáváme, že letos byůli opravdu nejlepším celkem soutěže a gratulujeme.